Jerky PRO 9" megavega z magnesami

Nowy produkt

Przynęta powstała dzięki połączeniu 180-, oraz 260-280-gramowej główki z miękkim korpusem, który stanowi największa guma JERKY PRO firmy DRAGON 9" (22,8 cm). Praca samej gumy polega na nieskoordynowanych horyzontalnych ruchach w wodzie, zawracaniu, zatrzymywaniu się i wolnym opadaniu. Bardzo duży wybór kolorów (22) aktulanie dostępne 2

 Koniecznie wybierz z prawej, wagę główki i kolor przynety. 

Więcej szczegółów

13 Przedmioty

48,00 zł brutto

Więcej informacji

Przynęta uzbrojona jest dozbrojką na huprovce 1,3 mm i 160-kg wytrzymałości. Dozbrojka zakończona jest bardzo ostrą i mocną kotwicą morską 2/0 odporną na słoną wodę.

Początkowo ta niespotykana dotąd przynęta średniej wagi (160 g) oraz 20 cm długości, została stworzona wiosną 2014 roku, aby zrobić testy w Norwegii na Vedze. Przynęta powstała dzięki połączeniu 180-, oraz 260-280-gramowej główki z miękkim korpusem, który stanowi największa guma JERKY firmy DRAGON. Praca samej gumy polega na nieskoordynowanych horyzontalnych ruchach w wodzie, zawracaniu, zatrzymywaniu się i wolnym opadaniu.

Cały ubiegłoroczny sezon miałem meldunki od kolegów łowiących w Norwegii, że gumka JERKY, zwana czasami "mysim ogonkiem" albo "grzechotnikiem", to ulubiona przynęta halibutów. Osobiście przekonałem się o tym w archipelagu Vegi w czerwcu 2015 r., ale to najlepiej "opowie" FILM . Ryba wzięła na lekki dorszowy zestaw z przywieszkami, zakończony 140 g, 25-cm JERKY w kolorze oliwkowym.

Idąc dalej tropem halibuta postanowiliśmy dodać 2 cięższe główki (180 i 280 gramów) uzyskując więcej selektywnosci ze względu na głębokości i dryf.

Guma doskonale potwierdziła swoją skuteczność ostatniego dnia wyprawy do Mikkelvik w listopadzie 2017 roku. Kolega z załogi naszej łodzi - Mariusz, w odstępie zaledwie 20 minut, złowił na różowego JERKY 2 wymiarowe halibuty. Relacja tutaj

Luźna guma Jerky Pro to typowy jerkbait, którego praca polega na nieskoordynowanych ruchach w wodzie, zawracaniu, zatrzymywaniu się i wolnym opadaniu. Wszystkie te cechy w najbardziej niesamowity sposób reprezentuje największa przynęt z oferowanej gamy: Jerky 9”. Skuteczność tej niesamowitej przynęty na pewno jeszcze wzrośnie dzięki wprowadzeniu nowej gamy kolorów z serii PRO.

Aktualnie stosowanym do produkcji przynęt oznaczonych symbolem PRO jest kompozyt żelowo-silikonowy, charakteryzujący się bardzo dużą elastycznością i pamięcią kształtu, a także wysoką przezroczystością. Ta cecha pozwoliła na precyzyjne barwienie przynęt metalicznymi materiałami brokatowymi. Jednoczesne użycie brokatu i całkowicie przezroczystej żywicy silikonowej dało fantastyczny efekt zmiennej barwy, zależnej od kąta padania światła. Wykonane z niej gumy wyglądają jak żywe i, podobnie jak żywe rybki, w wodzie mienią się całą ferią barw. Zastosowanie nowego tworzywa i właściwie dobranych plastyfikatorów pozwoliło jednocześnie na pełną kontrolę stopnia twardości przynęty, często decydującego o jej trwałości i końcowym charakterze pracy. Podobnie jak dotychczas, w naszej ofercie znaleźć będzie można gumy o kilku różnych stopniach twardości. W zależności od pożądanego efektu końcowego, dzięki zastosowaniu nowego materiału, kontrola nad procesem wytwarzania, a co za tym idzie powtarzalność ich pracy, będzie zdecydowanie lepsza. Wszystkie przynęty z serii PRO wykonane są w technologii barwienia cząstkami metalicznymi, charakteryzują się poza tym absolutnie doskonałą pracą i nieprawdopodobną wręcz skutecznością. Podczas testów wędkarze łowiący w analogicznych warunkach mieli od 25 do 40% więcej brań w stosunku do kolegów używających ripperów wykonanych z klasycznych materiałów. Gumy pięknie pracują zarówno podczas agresywnego podrywania i opadu, jak i przy wolnym prowadzeniu nad dnem lub w toni, a do tego charakteryzują się bardzo dużą trwałością i świetnym trzymaniem na główce.